Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]


Dom Rekolekcyjny – Karmelitanki Dzieciątka Jezus – Czerna (777800681)

Adres: Czerna, ul. Czerna 196, 32-065 , woj. małopolskie.
Telefon: 12 282 12 45, 12 282 65 41.
E-mail: rekol@karmel.pl.

Opis miejsca


Pierwsze cztery siostry przybyły do Czernej w maju 1938 r., a już w sierpniu tego samego roku rozpoczęły się systematyczne serie rekolekcji zamkniętych.

Twórcom domu rekolekcyjnego chodziło o stworzenie odpowiednich warunków, aby móc w oderwaniu od wiru zajęć i rzeczy zewnętrznych spędzić kilka dni w tym pięknym zakątku, w atmosferze sprzyjającej modlitwie i refleksji. 

Karmel w języku hebrajskim znaczy ogród. Ogrody i naturalne piękno kwiatów zachwyca, pociąga i stwarza uroczą atmosferę prostoty i naturalnego wyciszenia. Zapraszamy więc do karmelitańskiego ogrodu. 

Według św. Matki Teresy umiejętnością Karmelu jest modlitwa, dlatego tej umiejętności przede wszystkim chcemy uczyć odprawiających rekolekcje. 

Zapraszamy do naszego Domu Rekolekcyjnego wszystkich Młodych, którzy pragną wsłuchiwać się w głos Tego, o którym wiemy, że nas miłuje…

Mapa

Wydarzenia archiwalne w "Dom Rekolekcyjny – Karmelitanki Dzieciątka Jezus – Czerna":

Wyświetleń: 271