Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]


Msza Święta w Niedziele (778059463)

Rozpoczęcie: 25 kwietnia 2021 o 10:30.

Dla wszystkich Dla dzieci


Opis wydarzenia


Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:

Każda Msza Święta jest wyjątkowym Wydarzeniem w naszym Życiu i w Życiu świata. Dzięki Niej Chrystus Zmartwychwstały Jest Prawdziwie, Realnie i w sposób Trwały Obecny pośród nas i W nas. Równocześnie stają się Obecne Zbawcze Wydarzenia z przeszłości, szczególnie Ofiara Jezusa Chrystusa.

Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika Ojców Bernardynów w RzeszowieKościół Ojców Bernardynów w Rzeszowie został wybudowany w latach 1610-1629. Fundator – Mikołaj Spytek Ligęza jako wielki czciciel Matki Najświętszej w dokumencie fundacyjnym z 25 marca 1610 roku napisał: „na cześć i chwałę Jego Świętą i Najświętszej Błogosławionej Pannie Maryi Patronce mojej ofiaruję”. Wnętrze Kościoła zdobią malowidła freskowe z II poł. XVIII wieku przedstawiające sceny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Postaci czterech Ewangelistów: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana na sklepieniu, a także bogate ornamenty roślinne na ścianach. W partii chóru organowego znajdują się Postacie Świętego Franciszka z Asyżu i Świętego Dominika, dwóch wielkich założycieli zakonów żebrzących z XIII w. Najważniejszym i najcenniejszym zabytkiem rzeszowskiej Bazyliki jest Figura Madonny z Dzieciątkiem, otoczona Żywym Kultem w Kaplicy po prawej stronie Kościoła. Po lewej stronie Kościoła, naprzeciwko Cudownej Kaplicy Matki Bożej, znajduje się Kaplica Jezusa Cierpiącego. Pochodzi ona z II poł. XVIII wieku i została wykonana w stylu barokowym. 

Informacje szczegółowe

Mapa

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Klasztor OO. Bernardynów ( 777814802 )


Proboszczem parafii istniejącej przy klasztorze OO. Bernardynów w Rzeszowie jest o. Rafał Klimas OFM (tel. 17.853.34.95 wew. 119).

Wikariuszem – zastępcą proboszcza – jest o. Marian Wachowicz OFM (tel. 17.853.34.95 wew. 129).

Informacje szczegółowe

  • Telefon: 17 853 34 95
  • E-mail: sanktuarium1513@gmail.com

Kontakt z Organizatorem

  • Telefon: 17 853 34 95
  • E-mail: sanktuarium1513@gmail.com

Wyświetleń: 2