Maryja - nasza najskuteczniejsza ochrona!

Studnia “Pieśni nad Pieśniami” – cz. II Dni skupienia dla dziewczyn (17-30 lat) (777801495)

Rozpoczęcie: 7 grudnia 2018 o 17:00.
Zakończenie: 9 grudnia 2018 o 12:30.
Lokalizacja: Dom Rekolekcyjny – Karmelitanki Dzieciątka Jezus – Czerna.

Dla kobiet


Opis wydarzenia


Powstań przyjaciółko ma, piękna ma i pójdź. Studnia “Pieśni nad Pieśniami” – cz. II

To cielesne a zarazem mistyczne doświadczenie miłości stanowi sedno tajemnicy chrześcijańskiej. Stanowi ono również serce Karmelu. Według św. Teresy od Jezusa „modlitwa nie polega na tym, by wiele myśleć, lecz by wiele miłować”. Św. Jan od Krzyża w miłości znajduje lekarstwo na wszelkie choroby ludzkiej duszy i twierdzi, że „zdrowiem duszy jest miłość Boga”. Zaś św. Teresa od Dzieciątka Jezus nie miała innych pragnień, jak tylko „żyć miłością”.

Trzy krótkie zdania trzech wielkich Doktorów Kościoła wyznaczają także kierunek naszym rekolekcjom karmelitańskim. Serdecznie Was na nie zapraszamy i już życzymy, by na ich końcu każdy i każda z Was mógł/mogła powiedzieć: „Amo ergo sum” – „kocham więc jestem”.

Informacje praktyczne:


  • Zapewniamy zmianę pościeli i całodzienne wyżywienie, natomiast prosimy o przywiezienie obuwia zmiennego. Istnieje możliwość korzystania z biblioteki, prosimy zabrać ze sobą własny egzemplarz Pisma Świętego.    
  • Zgłoszenia można wysłać ze strony internetowej, mailem lub pocztą albo skontaktować się telefonicznie. W przypadku rezygnacji wskazane jest natychmiastowe powiadomienie.
  • Opłatę dokonuje się na miejscu, na początku rekolekcji. Zwracamy się jednak z gorącą prośbą do tych osób, które mogą złożyć nieco większą ofiarę, aby w duchu chrześcijańskim pomogli tym, którym trudno jest pokryć całość kosztów. W imieniu tych ostatnich składamy już teraz serdeczne „Bóg zapłać”. 

Osoby głoszące rekolekcje: s. Terezitta Górka, s. Marisława Proszko

Dojazd:

Pociągiem do stacji Krzeszowice (na linii Kraków – Katowice) albo busem z Krakowa do Krzeszowic (przystanek w pobliżu Galerii Krakowskiej, na ul. Worcella – parking przy Biedronce – wejście od ul. Pawiej), następnie busem w kierunku Czernej, Paczółtowic lub Racławic (4 km). Należy wysiąść na przystanku Czerna I.   

Plan wydarzenia


Program dnia:

Zakwaterowanie do godz. 17:00. Zakończenie obiadem o godz. 12:30. Codzienny program obejmuje Eucharystię, konferencje, wspólną modlitwę i osobiste spotkanie z prowadzącym, sakrament pokuty i pojednania, czasami dialog w grupie, a przede wszystkim gwarantuje czas na osobistą medytację.

Rekolekcje i dni skupienia mają charakter karmelitański i dlatego przeżywane są w MILCZENIU (za wyjątkiem: dla małżeństw - można przyjeżdżać z Dziećmi).   

Dom Rekolekcyjny – Karmelitanki Dzieciątka Jezus – CzernaPierwsze cztery siostry przybyły do Czernej w maju 1938 r., a już w sierpniu tego samego roku rozpoczęły się systematyczne serie rekolekcji zamkniętych.

Twórcom domu rekolekcyjnego chodziło o stworzenie odpowiednich warunków, aby móc w oderwaniu od wiru zajęć i rzeczy zewnętrznych spędzić kilka dni w tym pięknym zakątku, w atmosferze sprzyjającej modlitwie i refleksji. 

Karmel w języku hebrajskim znaczy ogród. Ogrody i naturalne piękno kwiatów zachwyca, pociąga i stwarza uroczą atmosferę prostoty i naturalnego wyciszenia. Zapraszamy więc do karmelitańskiego ogrodu. 

Według św. Matki Teresy umiejętnością Karmelu jest modlitwa, dlatego tej umiejętności przede wszystkim chcemy uczyć odprawiających rekolekcje. 

Zapraszamy do naszego Domu Rekolekcyjnego wszystkich Młodych, którzy pragną wsłuchiwać się w głos Tego, o którym wiemy, że nas miłuje…

Informacje szczegółowe

Mapa

Karmelitanki Dzieciątka Jezus w Czernej


Wzorujemy nasze życie na Osobie Chrystusa-Dzieciątka, który był Synem Ojca zarówno w żłóbku jak i na krzyżu, i pozostał Nim w Eucharystii. Wobec Boga staramy się być jak dzieci – ufne, całkowicie zdane na Niego i przekonane o Jego bezwarunkowej, darmowej miłości do wszystkich. Tę miłość niesiemy osobom do których nas posyła.

W powyższym cytacie nasz Ojciec Założyciel wymienia główne cechy misji, czyli charyzmatu, który do dziś ożywia Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, są to:

  • życie wg rad ewangelicznych: czystość serca, ubóstwo, posłuszeństwo woli Ojca,zasadnicze rysy duchowości karmelitańskiej
  • ustawiczna modlitwa, umartwienie, ofiarna miłość, która przynosi dla Kościoła owoce apostolstwa;
  • cechy dziecięctwa – ufność, ubóstwo, pokora, miłość wzajemna;
  • apostolstwo – jako udział w misji Syna Bożego, czyli roznoszenie po ziemi ognia Bożej miłości.

Informacje szczegółowe

Wyświetleń: 57