Maryja - nasza najskuteczniejsza ochrona!
...nie moja, lecz Twoja Wola niech się Stanie! [Łk 22,42]

Zespół Caritas przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego (777905552)

Brak obrazka
Adres: Rzeszów, woj. podkarpackie.

Opis miejsca


Parafialny Zespół Caritas działający przy naszej parafii powstał w 1997r. w Święto Miłosierdzia Bożego. Grupa na czele z Księdzem proboszczem Franciszkiem Kołodziejem liczyła wówczas 11 osób. Od tego czasu Zespół kontynuuje Dzieło Miłosierdzia w naszej Parafii pomagając osobom potrzebującym wsparcia.

Obecnie parafialna Caritas ma swoją siedzibę w zabudowaniach parafialnych i otwartą w każdą środę w godzinach od 16.00 do 18.00. Przynosić tam można zbędne rzeczy (np. odzież, obuwie, zabawki oraz wszelki sprzęt gospodarstwa domowego), które mogą być innym bliźnim przydatne. W tym czasie można również zgłaszać różne potrzeby. Ponadto wszelkiego rodzaju ogłoszenia dotyczące działalności parafialnej Caritas znajdują się w gablocie tuż przy wejściu do kościoła

W Zespole od 1997r. pracowali: Małgorzata Tutak założycielka i pierwsza przełożona zespołu, Kawa Anna, Chłódek Ola, Dzika Anna, Janicki Jan i Ryszard. Obecnie w Zespole pracują: Kocój Maria, Rulewska Maria, Kieś Dorota, Kieś Krzysztof, Barszczak Stefania, Rokaszewska Ola, Rzońca Władysław, Wilczak Jan, Starzak Stefania, Ramocka Bożena i Kiecak Halina.

Mapa

Wydarzenia archiwalne w "Zespół Caritas przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego":

Wyświetleń: 2