Maryja - nasza najskuteczniejsza ochrona!

Jarmark Podkarpacki 2019 na Rynku w Rzeszowie (777840765)

Rozpoczęcie: 20 lipca 2019 o 8:00.
Zakończenie: 21 lipca 2019 o 20:00.
Lokalizacja: Rzeszów.

Dla młodzieży Dla wszystkich Dla rodzin Dla dzieci Dla artystów Dla Polonii


Opis wydarzenia


Dokładna lokalizacja

Rynek w Rzeszowie

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w Jarmarku Podkarpackim organizowanym w ramach jubileuszowego XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

W dniach 20 – 21 lipca 2019 (sobota – niedziela) podczas Jarmarku będzie można zapoznać się z ofertą wielu wystawców, artystów i rzemieślników, zakupić przeróżne produkty regionalne, skosztować smacznych potraw i produktów spożywczych, zachwycić się rękodziełem i rzemiosłem artystycznym, a także nabyć wiele materiałów ukazujących piękno województwa podkarpackiego.
W trakcie przygotowań do tegorocznej edycji Jarmarku organizatorzy spotkali się z ogromnym zainteresowaniem, zatem na rzeszowskim Rynku możemy spodziewać się mnogości kolorowych straganów, uginających się od naturalnych przysmaków i prawdziwych perełek sztuki i rzemiosła ludowego.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów i wszystkich twórców.

Wydarzenia towarzyszące

XVIII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych Rzeszów’2019

Msza Święta w intencji Polonii – XVIII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

RzeszówMiasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, stolica województwa podkarpackiego i siedziba władz powiatu rzeszowskiego. Jest centralnym miastem aglomeracji rzeszowskiej.

Dobre Miejsca związane z Rzeszowem.

Foto i tekst: wikipedia.

Informacje szczegółowe

Mapa

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie


Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie jest jedną z najdłużej istniejących w regionie instytucji kultury, która prowadzi swoją działalność od siedemdziesięciu lat. Tu rozpoczynały swą działalność renomowane dziś instytucje artystyczne, związki twórcze i stowarzyszenia kulturalne, tutaj rodziły się pomysły wielu imprez i działań zarówno lokalnych jak i tych wykraczających poza granice miasta, województwa, a także kraju, które do dziś wpływają na wizerunek kulturalny Rzeszowa i naszego województwa.

    Żywa jeszcze w regionie tradycja i bogata kultura ludowa ciągle inspiruje działalność WDK. Z potrzeby kultywowania tej tradycji zrodziło się wiele znanych w kraju imprez jak również działań służących dokumentowaniu i ochronie przed zapomnieniem źródeł naszej narodowej kultury. W uznaniu tej działalności za zasługi dla kultury ludowej Wojewódzki Dom Kultury otrzymał prestiżową nagrodę im. Oskara Kolberga. WDK jest także miejscem spotkań kolejnych pokoleń miłośników sztuki i hobbystów, skupionych w licznych zespołach artystycznych, kołach i klubach zainteresowań oraz stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych, gdzie mogą realizować swoje potrzeby i aspiracje kulturalne. To także miejsce prowadzenia wielu form kształcenia i doskonalenia zawodowego pracowników i społecznych animatorów kultury, aktywizowania i promowania działalności środowiskowej w województwie.

   W ramach działalności statutowej WDK organizuje corocznie kilkaset imprez artystycznych, oświatowych i rozrywkowych, z których ponad pięćdziesiąt o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, a w stałych formach pracy – zespołach, kołach i klubach zainteresowań oraz stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych – skupia około 1500 osób. Udziela też pomocy terenowym placówkom kultury i pełni pieczę nad amatorskim ruchem artystycznym oraz „żywymi” jeszcze przejawami autentycznej kultury ludowej.

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Podkarpackiego. 

Foto i tekst: fanpage 

Informacje szczegółowe

Wyświetleń: 387