Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]


Kościół Świętego Józefa w Nowosiółkach (778183306)

Adres: Nowosiółki, 38-604, woj. podkarpackie.
Telefon: 13 469 42 26.

Opis miejsca


Kościół Świętego Józefa w Nowosiółkach jest Kościołem Filialnym Parafii Pod Wezwaniem Świętej Anny w Hoczwi. Został wzniesiony w 1975 roku. 

W czasach PRL, w latach 70. XX w., wierni bezskutecznie starali się o pozwolenie na budowę nowego Kościoła. Kolejne prośby były odmowne, dlatego postanowiono budować bez zezwolenia. W 1975 na terenie przeznaczonym pod budowę Kościoła zasadzono kukurydzę, a gdy urosła, pod jej osłoną wykonano potajemnie fundamenty. Następnie w ciągu jednej nocy z soboty na Niedzielę, z 2 na 3 sierpnia 1975 wzniesiony został przez mieszkańców wsi drewniany Kościół. O godzinie 11 w Niedzielę odprawiono pierwszą Mszę Świętą.

Źródło

Mapa

Wyświetleń: 6

<
SKLEPIK