Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]


Msza Święta w Niedziele i w Uroczystości (777890238)

Rozpoczęcie: 12 kwietnia 2020 o 7:00.

Dla wszystkich


Opis wydarzenia


Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:

Eucharystia jest „źródłem i zarazem szczytem całego Życia chrześcijańskiego”. „Inne zaś sakramenty, tak jak wszystkie kościelne posługi i dzieła apostolstwa, wiążą się ze Świętą Eucharystią i do Niej zmierzają. W Najświętszej bowiem Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie Sam Chrystus, nasza Pascha”.

Parafia Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w WarszawieOpis Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej 

Ołtarz Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej opiera się na podstawie mającej w swoim kształcie literę M z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia. Obok z prawej strony znajduje się pulpit, a z lewej przyścienna ambona.

12 elementów podstawowych konstrukcji nawy głównej stanowi zasadniczą podporę świątyni. Jest to odniesienie do dwunastu apostołów, którzy stali się fundamentem całego Kościoła. Świątynia, zbudowana na planie krzyża, jest budowlą jednonawową z wnękami absydowymi oraz transeptem mieszczącym dwie kaplice.

Informacje szczegółowe

Mapa

Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej


Ołtarz Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej opiera się na podstawie mającej w swoim kształcie literę M z relikwiami Świętej Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia. Obok z prawej strony znajduje się pulpit, a z lewej przyścienna ambona.
12 elementów podstawowych konstrukcji nawy głównej stanowi zasadniczą podporę świątyni. Jest to odniesienie do dwunastu apostołów, którzy stali się fundamentem całego Kościoła. Świątynia, zbudowana na planie Krzyża, jest budowlą jednonawową z wnękami absydowymi oraz transeptem mieszczącym dwie kaplice.

Informacje szczegółowe

Wyświetleń: 1