Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]
Fundacja Konkursu Historycznego Patria Nostra (778186202) - edytuj

Opis Organizatora


Naszą misją jest promowanie historii Polski, co w dobie tzw. posthistorii, programowanej amnezji i po szkodach, jakie wyrządziła świadomości społecznej pedagogika wstydu jest naglące. Młodzież, w której powinny być pokładane nadzieje chce być i jest dumna z dziejów swojego narodu. Kiedy mówi się, że należy patrzeć tylko w przyszłość, że należy zapomnieć o przeszłości, która jest tylko „balastem” (Jürgen Habermas) odbiera się społeczeństwu tożsamość, a „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium” (Józef Piłsudski). Nawet gdy historię widzi się jako balast, trzeba pamiętać, że przyczynia się on do utrzymywania się na powierzchni; bez balastu okręt się wywraca. Jeden z naszych projektów to konkurs historyczny, który zachęca młodych ludzi do spoglądania w przeszłość, ukazywania swojej wizji historii przy użyciu nowoczesnych technik. Kto jeszcze, kto widział efekty ich pracy powie, że zajmowanie się historią to wstecznictwo?
Za sprawą naszych projektów przyczyniamy się do pogłębiania integracji młodzieży polonijnej z całego świata; dajemy jej możliwość wymiany wiedzy i spostrzeżeń.

Źródło

Brak wydarzeń jednokrotnych.

Brak wydarzeń cyklicznych.

Osadź profil Organizatora na innej stronie

Następujący kod HTML pozwoli Ci osadzić ramki z niniejszym profilem lub samą listę wydarzeń na innej stronie.

Treść z naszej strony jest responsywna i możesz dopasować szerokość i wysokość ramki (parametry width, height) do swoich potrzeb.

Pełny profil

Lista wydarzeń

Wyświetleń: 7