4:45 Zbiórka i pakowanie bagaży w Warszawie: Dworzec Zachodni
6:15 Pakowanie bagaży w Rawie Mazowieckiej
6:30 Msza Święta – Kościół Ojców Pasjonistów, ul. ks. Ignacego Skorupki 3, Rawa Mazowiecka
7:00 Wyjazd na nocleg w okolicach Padwy
ok 23:00 zakwaterowanie i nocleg (tego dnia wyżywienie we własnym zakresie)
Śniadanie; przejazd do Padwy
Nawiedzenie grobu św. Leopolda Mandić’a – kanonizowanego 16.10.1983 r. przez papieża Jana Pawła II. Święty, który z niezwykłym oddaniem celebrował sakrament pojednania. Spowiadał przez kilkanaście godzin, w małej celi przez ponad czterdzieści lat. Słynął z ogromnej cierpliwości, pokoju i łagodności. Msza święta.
Nawiedzenie bazyliki św. Antoniego w Padwie. Nawiedzenie grobu św. Antoniego. Święty Antoni pracował niestrudzenie i odznaczał się świetną pamięcią. Znał on Biblię tak doskonale, że mówiono o nim: „Gdyby wszystkie święte Pisma uległy zniszczeniu, Antoni mógłby podyktować je sekretarzowi, aby w ten sposób zostały odtworzone”. Trudno zliczyć cuda, jakie towarzyszyły jego krótkiemu życiu (zmarł, mając zaledwie 36 lat). Został kanonizowany w niespełna rok po swojej śmierci, natomiast w 1946 roku, papież Pius XII ogłosił go doktorem Kościoła, nadając mu przydomek „Doktor Ewangeliczny”.
Nawiedzenie sanktuarium św. Gemmy Galgani w Lukce oraz muzeum.
Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg (hotel).
Śniadanie
Nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. Gemmy Galgani (1878−1903): dom rodziny Gianninich, gdzie św. Gemma doznała wiele mistycznych łask; dom w którym umarła, kościółek Róży, w którym również św. Jan Leonardi założył Zakon Matki Bożej (Eucharystia), katedra św. Marcina, gdzie poznała pasjonistów, kościół św. Michała Archanioła, gdzie otrzymała bierzmowanie i spowiadała się u bp. Volpiego, dom stygmatów św. Gemmy, kościół św. Frediana, gdzie spoczywają relikwie św. Zyty; kościół Zakonu Matki Bożej, założonego przez św. Jana Leonardiego (1541−1609), patrona farmaceutów.
Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie,
Przejazd do Asyżu. Nawiedzenie miejsc sakralnych związanych z życiem św. Franciszka i św. Klary. Dolny Asyż: Bazylika Santa Maria degli Angeli (Bazylika Matki Bożej Anielskiej) – kolebka zakonu franciszkańskiego z odbudowaną przez św. Franciszka kaplicą Porcjunkuli i zabytkowym klasztorem; ogród róż.
Górny Asyż: Bazylika św. Franciszka (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO). Relikiwie św. Franciszka znajdują się w podziemnej krypcie, która nota bene została odkryta dopiero w roku 1818; Bazylika św. Klary – z relikwiami św. Klary oraz autentycznym Krzyżem z San Damiano, Katedra św. Rufina W kościele zachowana jest chrzcielnica, w której zostali ochrzczeni: św. Franciszek, św. Klara i św. Gabriel od Matki Bożej Bolesnej, pasjonista (w XII w. była to jedyna chrzcielnica w Asyżu). Przed głównym ołtarzem pochowany jest św. Rufin.
Przejazd do Spoleto - katedra i spacer po mieście (miejsce związane ze św. Gabrielem, pasjonistą).
Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Cascii.
5. dzień - 12 lipca, piątek (Cascia - Nettuno)
Śniadanie
Wyjście do Cascii.
Nawiedzenie sarkofagu św. Rity – orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych. Mistyczka. Była żoną, wdową (zamordowano jej męża), matką (straciła dwóch synów), osobą samotną, w końcu - zakonnicą. Jak nikt poznała wszystkie problemy trapiące ludzi, a zwłaszcza te, które dotykają rodzin; Msza Święta.
Nawiedzenie miejsca śmierci św. Marii Goretti (Le Ferriere). Przejazd do Nettuno. Nawiedzenie Sanktuarium MB Łaskawej i św. M. Goretti. Maria Goretti (1890−1902) – dziewica i męczennica. W wieku dwunastu lat, gdy przeciwstawiła się grzesznym żądaniom młodzieńca mieszkającego w tym samym domu, została przez niego zasztyletowana 5 lipca 1902 roku.
Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie; Przejazd do Monte Cassino -wzgórze we Włoszech (Apeniny Środkowe), nad doliną rzeki Liri, między Rzymem i Neapolem. Na szczycie wznosi się opactwo benedyktyńskie (pierwotnie z 529, zbombardowane w 1944, odbudowane po II wojnie światowej).
Przejazd do Pompejów - Msza Święta.
Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Śniadanie
Przejazd do Neapolu. Nawiedzenie kościoła Gesu Nuovo, gdzie spoczywa św. Józef Moscati (1880−1927), lekarz. Nawiedzenie katedry (duomo) oraz kościoła, gdzie spoczywa sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo (1882−1970).
Materdomini - Sanktuarium św. Gerarda Majelli (1726−1755), zakonnika redemptorysty, patrona dobrej spowiedzi i matek oczekujących potomstwa
Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg
Śniadanie;
Przejazd w okolice Pietrelciny – tam gdzie o. Pio po raz pierwszy otrzymał stygmaty. Msza Święta.
Przejazd do Pietrelciny – nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. o. Pio: rodzinny dom (domy), toretta (izdebka w której święty doznał łaski niewidzialnych stygmatów w 1911r.), Kościół Matki Bożej Anielskiej i in.
Przejazd do Monte Sant’Angelo. Nawiedzenie jednego z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. „Jest to najsławniejsza na całej Ziemi krypta św. Michała Archanioła, w której objawił się on ludziom. Określana jest mianem „Niebiańskiej Bazyliki”, gdyż jako jedyna na świecie nie została poświęcona ręką ludzką.
Przejazd do hotelu w okolicach San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg San Giovanni Rotondo
Śniadanie;
Przejście pieszo do San Giovanni Rotondo. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Łaskawej, Klasztoru kapucynów, modlitwa przy doczesnych szczątkach św. ojca Pio (pierwszy stygmatyzowany kapłan w historii Kościoła, przykładnie posłuszny, pełen wiary, pokorny w każdym doświadczeniu, cierpiał nieprzerwanie przez 50 lat tak w swym ciele jak i w duchu cierpienia męki Chrystusa. Ponieważ nigdy nie odmawiał niczego Boskiemu Zbawicielowi, został obdarzony w zamian wspaniałymi i licznymi charyzmatami).
Przejazd do Serracapriola. Nawiedzenia kościoła M.B. Łaskawej i modlitwa przy grobie o. Matteo z Agnone (włoski kapucyn, mistyk, sługa Boży Kościoła katolickiego, wybitny kaznodzieja i egzorcysta). Zmarł ponad 400 lat temu. Mimo to wciąż egzorcyzmuje. Msza święta.
Przejazd do Lanciano (Cud Eucharystyczny)
Przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicach Manoppello
Śniadanie
Przejazd do Manoppello. Modlitwa przed cudownym wizerunkiem Pana Jezusa; Msza Święta w Bazylice świętego Oblicza.
Przejazd do Bucchianico - św. Kamil De Lellis (1550−1614), założyciel zakonu kamilianów
Przejazd do Sanktuarium św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej (1838−1862), pasjonisty (San Gabriele - Isola del Gran Sasso, prowincja Teramo). Święty Gabriel, pasjonista urodził się w Asyżu. Łączył radość życia i niewinność z pokutą. Nazywany jest: „santo del sorriso” – świętym uśmiechu. Pragnął nosić widoczny „stygmat” miłości do Matki Bożej Bolesnej. Patron młodzieży zakonnej i świeckiej.
Klasztor nowicjatu św. Gabriela w Morrovalle
Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Loreto
Śniadanie
Msza Święta w Loreto
Przejazd do Corinaldo (miejsce narodzin św. Marii Goretti i jej sanktuarium)
Przejazd do Casale (Rimini) – Sanktuarium Matki Bożej i bł. Piusa Campidellego (1868−1889), 21-letniego kleryka pasjonisty, który poświęcił swoje życie za Kościół, papieża, zgromadzenie i swoją umiłowaną Romanię.
Przejazd na obiadokolację i nocleg w Tarvisio
Śniadanie: lunch paker (suchy prowiant na wynos);
Przejazd do Polski. Powrót w godzinach nocnych.
obiad/obiadokolacja we własnym zakresie
- opieka duszpasterska (ojcowie pasjoniści z Rawy Mazowieckiej: pasjoniscirawamazowiecka.pl, pasjonista.pl – swietagemma.pl, mariagoretti.pl)
- przejazd klimatyzowanym autokarem
- noclegi w hotelach lub pensjonatach w pokojach 2;3;- os. z łazienkami
- wyżywienie zgodnie z programem
- ubezpieczenie zdrowotne NW i KL
UWAGA: Organizator zastrzega prawo do zmian programu z powodu przyczyn niezależnych od organizatora.
*UFG – II Filar Funduszu Ubezpieczeniowego
Wyświetleń: 73