Opis wydarzenia
Jak na polu bitwy duchowej poruszać się jako zwycięzca?
„Szkoła walki duchowej” akcentuje dwie ważne sprawy w naszym życiu.
- Po pierwsze wskazuje obecność takiej rzeczywistości, jaką jest walka duchowa. Wszyscy ci, którzy idą w kierunku Boga, którzy porzucają życie w grzechu, nawracają się i zaczynają żyć Ewangelią, w sposób szczególny podlegają walce duchowej. Jest to walka na wielu płaszczyznach…
- Drugi aspekt zaakcentowany w tytule to szkoła, czyli miejsce, w którym pobieramy naukę, zdobywamy wiedzę i umiejętności. Przychodzimy do szkoły, by osiągnąć mądrość, która pozwala zastosować wiedzę w praktyce, tak, aby przekładała się na dobre życie.
Trzeba sobie zatem zadać pytanie, po co jesteśmy w szkole walki duchowej? Nikt z nas nie jest osobą, która potrafi sobie świetnie radzić w walce duchowej. Potrzebujemy tej szkoły, ponieważ jako chrześcijanie, jako dzieci Boga, stajemy na wprost przeciwnika, który jest bardzo inteligentny i znakomicie potrafi się kamuflować.
Każdy z nas bierze udział w tej walce. Niezależnie od tego, czy jesteś jej świadomy, czy też nie, ona i tak się toczy i ma bardzo realny wpływ na twoje życie.
Prowadzący
Ks. Krzysztof Kralka SAC – kapłan, pallotyn.
Urodził się 5 listopada 1980 roku w Kielcach. Studiował historię na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. W sierpniu 2002 roku w czasie pielgrzymki Jana Pawła II do Polski doświadczył nawrócenia wchodząc w żywą relację z Bogiem co zaowocowało decyzją o wstąpieniu do Stowarzyszenia apostolstwa katolickiego (księża pallotyni) w którym w 2009 roku przyjął świecenia kapłańskie. Mieszka w Lublinie prowadząc Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji, Wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca i zespół Razem za Jezusem. Posługuje w wielu miejscach w Polsce i za granicą, głosząc Słowo Boże i prowadząc rekolekcje i sesje formacyjne oraz formując ewangelizatorów i wspólnoty ewangelizacyjne. Ważną część jego posługi zajmuje prowadzenie wieczorów uwielbienia oraz modlitw w intencji uzdrowienia. Jest autorem wielu książek.
Informacje
Termin: 27-28 października 2018 r.
Koszt rekolekcji: 50 zł
Miejsce: Dom Diecezjalny TABOR w Rzeszowie, ul. Połonińska 25
- Jest możliwość zamówienia noclegów oraz posiłków. W zgłoszeniu podany jest rodzaj i kwota zamówienia. Płatne na miejscu zgodnie z zamówieniem w zgłoszeniu.
- Po opłaceniu uczestnictwa w rekolekcjach prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na recepcja@tabor.rzeszow.pl
Regulamin rekolekcji
- Rekolekcje są prowadzone w Tradycji Kościoła Katolickiego i zgodne z jego Magisterium.
- Rekolekcje mają charakter zamknięty i tylko zarejestrowani uczestnicy mają prawo w nich uczestniczyć. Rejestracja na rekolekcje odbywa się jedynie przez portal www.deomeo.pl.
- W rekolekcjach nie mogą uczestniczyć osoby poniżej 18 roku życia.
- Przyjęcie na rekolekcje następuje dopiero po dokonaniu wpłaty rekolekcyjnej.
– W celu uniknięcia anulowania zgłoszenia prosimy o nadesłania na adres recepcja@tabor.rzeszow.pl potwierdzenia wykonania przelewu w ciągu 2 dni roboczych (zgłoszenie zostaje anulowane po 7 dniach w razie niepotwierdzenia przelewu).
- W razie niemożliwości dotarcia na rekolekcje, uprzejmie prosimy o pilny kontakt i zorganizowanie za siebie zastępstwa, gdyż darowizna na rekolekcje nie podlega zwrotowi. O zorganizowaniu przez siebie zastępstwa prosimy uprzedzić recepcję wysyłając wiadomość e-mail na adres recepcja@tabor.rzeszow.pl zawierającą potrzebne dane osoby zastępującej.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu lub osób prowadzących, przeniesienia terminu i odwołania rekolekcji z przyczyn nie zawinionych przez organizatorów. W przypadku odwołania rekolekcji z przyczyn niezależnych od organizatora, a zależnych od rekolekcjonisty, zastrzega się przeznaczenie wpłaconych pieniędzy na cele ewangelizacyjne. Zwrot pieniędzy jest gwarantowany w przypadku ich odwołania z przyczyn zależnych od organizatora.
- W całym obiekcie obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i nikotyny oraz innych środków odurzających.
- Parking rekolekcyjny znajduje się za bramą nr 2 (od strony firmy Handlopex) bezpośrednio przy Budynku „C”.
- Uczestnicy rekolekcji zobowiązują się także do:
– przestrzegania regulaminu wewnętrznego Domu Diecezjalnego TABOR, w którym rekolekcje są prowadzone,
– stosowania się do próśb i zaleceń organizatorów i służb porządkowych,
– noszenia w widocznym miejscu przez cały czas trwania rekolekcji swoich identyfikatorów,
– zaakceptowania i przestrzegania niniejszego regulaminu.
- W razie pytań prosimy o wiadomość e-mail na adres: recepcja@tabor.rzeszow.pl bądź pod numerami telefonu 533 833 399 (7.00 do 15.00) lub 570 345 210 (15.00-18.00).
Rekolekcje „Szkoła walki duchowej” z ks. K. Kralką SAC ( )
Informacje szczegółowe