Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]


Gorzkie Żale – Nabożeństwo Pasyjne (778107152)

Rozpoczęcie: 21 marca 2021 o 16:30.

Dla wszystkich


Opis wydarzenia


,,Ojcze Niebieski w pokorze upadamy, przed Krzyżem Twojego Syna, przejęci żalem i obrzydzeniem do wszystkich grzechów, które Stały się Powodem Jego Okrutnych Cierpień i Śmierci Krzyżowej.

Przez Rozważanie Jego Gorzkiej Męki Daj nam jaśniej poznawać złość grzechu. Daj nam również tyle sił, byśmy z ochota podjęli Drogę Krzyżową naszego własnego życia z pełnym poddaniem się Twojej Świętej Woli…”
,,Święć się Imię Twoje” Modlitewnik dla wiernych

Nabożeństwo Gorzkich Żali dzieli się na trzy części.
W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawia się jedną.
Zachęta rozpoczynająca każdą z części jest taka sama.
Część 1 – I i IV Niedziela Wielkiego Postu
Część 2 – II i V Niedziela Wielkiego Postu
Część 3 – III Niedziela Wielkiego Postu i Niedziela Palmowa

Kościół Rektoralny Pod Wezwaniem Świętej Katarzyny AleksandryjskiejHistoria obecnego Kościoła Pod Wezwaniem Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej ma swój początek w latach 30 i 40-tych XVII w., kiedy to z inicjatywy Ordynata Tomasza Zamoyskiego i następców, a z Fundacji przede wszystkim Hieronima Żaboklickiego – chorążego bracławskiego, sprowadzeni zostali do Zamościa przedstawiciele zakonu Reformatów (Zakon Braci Mniejszych Świętego Franciszka).
W 1674 r. Biskup chełmski Mikołaj Świrski Poświęcił Kaplicę pełniącą rolę tymczasowego Kościoła Reformackiego. W 1680 r. Zakonnicy Poświęcili Kamień Węgielny pod budowę nowego, murowanego Kościoła i Klasztoru. Ok. 1920 r. Klasztor rozebrano, plac Klasztorny zniwelowano, a Kościół przebudowano. W dniu 8 IX 1938 r.,  sprowadzono do Kościoła szkolnego Świętej Katarzyny Relikwie Świętego  Andrzeja Boboli. W czasie okupacji, po zamknięciu Kolegiaty Kościół Świętej Katarzyny pełnił funkcję Kościoła Parafialnego. Od r. 1990 trwały starania o odzyskanie całości terenu poklasztornego, które zakończyły się powodzeniem w 1993 i 1999 r. Rozpoczęto remont generalny Kościoła zagrożonego katastrofą budowlaną. Rekonstrukcję sylwety Kościoła wraz z dekoracją elewacji zakończono w r. 1998. Remont i wystrój wnętrza Kościoła zakończono w 2009 r. Biskup Wacław Depo Pobłogosławił odbudowany Kościół 28 XI 2009 r. 

Informacje szczegółowe

  • Adres: Zamość, ul. Plac Jana Jaroszewicza 1, 22-400 , woj. lubelskie
  • Telefon: 84 639 22 85, 84 627 15 99
  • E-mail: rektorat@katarzyna-zamosc.pl
  • WWW: http://www.katarzyna-zamosc.pl

Mapa

Kościół Rektoralny Pod Wezwaniem Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej (Zamość) ( 778106975 )


Od 29 listopada 2014 r. w Kościele Rektoralnym Pod Wezwaniem Świętej Katarzyny w Zamościu złożony jest, w Relikwiarzu umieszonym w klęczniku-balustradzie, fragment Kości z Relikwii prawego Przedramienia Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, przekazany przez Prowincję Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych z Domu Pod Wezwaniem Świetego Kazimierza w Krakowie.

Informacje szczegółowe

Kontakt z Organizatorem

  • Telefon: 84 627 15 99, 84 639 22 85
  • E-mail: rektorat@katarzyna-zamosc.pl

Wyświetleń: 2