Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]


Gorzkie Żale – Nabożeństwo Pasyjne (778107164)

Rozpoczęcie: 14 marca 2021 o 16:30.

Dla wszystkich


Opis wydarzenia


,,Ojcze Niebieski w pokorze upadamy, przed Krzyżem Twojego Syna, przejęci żalem i obrzydzeniem do wszystkich grzechów, które Stały się Powodem Jego Okrutnych Cierpień i Śmierci Krzyżowej.
Przez Rozważanie Jego Gorzkiej Męki Daj nam jaśniej poznawać złość grzechu. Daj nam również tyle sił, byśmy z ochota podjęli Drogę Krzyżową naszego własnego życia z pełnym poddaniem się Twojej Świętej Woli…”
,,Święć się Imię Twoje” Modlitewnik dla wiernych

Nabożeństwo Gorzkich Żali dzieli się na trzy części.
W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawia się jedną.
Zachęta rozpoczynająca każdą z części jest taka sama.
Część 1 – I i IV Niedziela Wielkiego Postu
Część 2 – II i V Niedziela Wielkiego Postu
Część 3 – III Niedziela Wielkiego Postu i Niedziela Palmowa

Sanktuarium Świętej RodzinyHistoria cudownego obrazu

Dzieje tego miejsca związane są z Cudownym Obrazem Św. Rodziny z Nazaretu, znajdującym się w głównym ołtarzu obecnej Bazyliki. Obraz namalowany jest na płótnie. Jest nieznanego malarza. Nie jest znana także data jego namalowania. Od Potopu szwedzkiego najpierw znajdował się w tutejszym dworze. Późną jesienią 1664 r. do remontu piecy w dworze studziańskim poproszony został murarz, zdun ze Smardzewic koło Tomaszowa Mazowieckiego. W czasie pracy w nieopalanym dworze ciężko zachorował. W izbie w której na ścianie wisiał ów obraz, przygotowano dla niego posłanie. W czasie bezsennych nocy, modlił się, by nie umrzeć bez spowiedzi św. W nocy z 12 na 13 grudnia podczas modlitwy nagle zobaczył rozjaśniony obraz i usłyszał głos: „Nie bój się nie będzie ci nic, ani temu urzędnikowi, tylko żebyś Mi kaplicę zbudował, bom godna poczciwszego miejsca. Za folwarkiem po prawej stronie idąc do tej wioski, niedługo ta kaplica będzie, bo tam będą i zakonnicy. Powstanie na wzgórku, gdzie spoczywają ukochane przez mego Syna oblubienice”.

Informacje szczegółowe

  • Adres: Poświętne, ul. Główna 7, 26-315, woj. łódzkie
  • Telefon: 44 756 40 06, 44 756 45 86
  • E-mail: sanktuarium@rodzina.net
  • WWW: http://sanktuarium.rodzina.net

Mapa

Sanktuarium Świętej Rodziny (Filipini) ( 778040781 )


Dzieje tego miejsca związane są z Cudownym Obrazem Świętej Rodziny z Nazaretu, znajdującym się w głównym ołtarzu obecnej Bazyliki. Obraz namalowany jest na płótnie. Zdun ze Smardzewic koło Tomaszowa Mazowieckiego w czasie pracy w nieopalanym dworze ciężko zachorował. W izbie w której na ścianie wisiał ów Obraz, przygotowano dla niego posłanie. W czasie bezsennych nocy, Modlił się, by nie umrzeć bez Spowiedzi Świętej W nocy z 12 na 13 grudnia podczas Modlitwy nagle zobaczył rozjaśniony Obraz i usłyszał Głos: “Nie bój się nie będzie ci nic, ani temu urzędnikowi, tylko żebyś Mi Kaplicę zbudował, Bom Godna poczciwszego miejsca. Za folwarkiem po prawej stronie idąc do tej wioski, niedługo ta kaplica będzie, bo tam będą i zakonnicy. Powstanie na wzgórku, gdzie spoczywają ukochane przez Mego Syna Oblubienice“. Główny OłtarzTradycja nazwała to wzniesienie Dziewiczą Górą, Panieńską Górą, gdyż na tym miejscu pochowane zostały dziewczęta, które w obronie dziewictwa poniosły na tym wzniesieniu śmierć chroniąc się przed napastliwością żołnierzy. Rankiem choroba zduna Wojciecha ustąpiła. Zdun zaczął rozpowiadać czego był świadkiem minionej nocy…

Źródło

Informacje szczegółowe

Kontakt z Organizatorem

  • Telefon: 44 756 40 06, 44 756 45 86
  • E-mail: jurek@rodzina.net

Wyświetleń: 1