Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]


IX edycja Biegu Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych (778110299)

Rozpoczęcie: 16 maja 2021 o 9:00.
Lokalizacja: Warszawa.

Dla młodzieży Dla wszystkich Dla kobiet Dla mężczyzn Dla dzieci


Opis wydarzenia


Zapraszamy na IX edycję Biegu Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie.

Bieg odbędzie się 16 maja 2021 roku na terenie Fortu Bema, ul. Jerzego Waldorffa.
Więcej informacji na stronie Tropem Wilczym.

WarszawaStolica Polski.

Inne Dobre Miejsca powiązane z tym miastem.

Informacje szczegółowe

  • Adres: Warszawa, woj. mazowieckie

Mapa

Fundacja Wolność i Demokracja ( 777923059 )


Fundacja Wolność i Demokracja jest niezależną, ponadpartyjną organizacją pozarządową. Od założenia w 2005 roku Fundacja działa w dwóch zasadniczych obszarach:pomocy Polakom na Wschodzie oraz wspierania przemian demokratycznych na terenach byłego Związku Sowieckiego.

Impulsem do powstania Fundacji było zamknięcie przez władze białoruskie latem 2005 dwóch niezależnych polskich pism związanych ze Związkiem Polaków na Białorusi. Konieczność wydawania czasopism na uchodźctwie oraz pozyskiwania na ten cel środków finansowych doprowadziła do utworzenia Fundacji.

Fundacja prowadzi swoje działania w oparciu o wartości chrześcijańskie i przekonania konserwatywne, a wszyscy członkowie Rady Fundacji mają bogatą kartę historii działalności antykomunistycznej w PRL.

Realizując projekty w obu zasadniczych obszarach działania Fundacja nie zapomina o popularyzacji wiedzy o polskim dziedzictwie i polskiej historii Kresów.

Ważnym dążeniem Fundacji jest odzyskanie poczucia wspólnoty oraz świadomości konieczności współpracy przez narody tworzące I Rzeczpospolitą.

Do najważniejszych projektów Fundacji należy zaliczyć: wspieranie polskich mediów na Łotwie, Białorusi i Ukrainie, wspieranie oświaty polskiej na Ukrainie, upamiętnianie żołnierzy wyklętych walczących z sowietami na Kresach II RP po 1944 roku, popularyzację wiedzy o nich – w tym projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.”, poszukiwanie miejsc śmierci żołnierzy polskich na Wschodzie, projekty na rzecz aktywizacji młodzieży polskiej na Wschodzie, wspieranie niezależnej telewizji Bielsat, pomoc represjonowanym na Białorusi. Fundacja prowadzi portal kresy24.pl

Informacje szczegółowe

  • Telefon: 48 22 6288505
  • E-mail: mikolaj.sochaj@tropemwilczym.org

Kontakt z Organizatorem

  • Telefon: 48 22 6288505
  • E-mail: mikolaj.sochaj@tropemwilczym.org

Wyświetleń: 7