Pan Bóg Stworzyciel, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Pan Bóg Stworzyciel, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Pan Bóg Stworzyciel, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]
LECTIO DIVINA – KS. ARKADIUSZ SZCZEPANIK – DZIEŃ SKUPIENIA (778278873) - edytuj

Rozpoczęcie: 29 kwietnia 2023 o 10:00.
Zakończenie: 29 kwietnia 2023 o 17:00.

Dla pełnoletnich Dla wszystkich


Wydarzenie oczekuje na akceptację administratora DEOmeo. Treść pozostaje niewidoczna dla odwiedzających.


Opis wydarzenia


Lectio Divina będzie kolejnym poruszanym tematem w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy. Dzień skupienia poprowadzi ks. Arkadiusz Szczepanik.

Konferencje będą poświęcone jak w sposób biblijny czytać i modlić się Pismem Świętym. Jak czerpać ze skarbca Kościoła, który przez wieki uczył jak właściwie odczytywać i interpretować Słowo Boże (LECTIO); jak szukać odpowiedzi na pytanie co dzisiaj do mnie w tym Słowie mówi Bóg, do czego mnie zaprasza (MEDITATIO); jak prosić Boga o moc do przyjęcia i wcielenia w życie tego usłyszanego Słowa (ORATIO); jak w ciszy trwać i kontemplować Wcielone Słowo w Najświętszym Sakramencie (KONTEMPLATIO); jak na co dzień tym słowem żyć i zamieniać Słowo Boże w czyn (ACTIO).

Ks. Arkadiusz Szczepanik, od 26 lat ksiądz Archidiecezji Warszawskiej, doktor teologii fundamentalnej, były duszpasterz akademicki, duszpasterz niewidomych, wykładowca na UKSW, a także na AKW i WMSD. Obecnie proboszcz św. Małgorzaty w Leoncinie. W 2002 roku założył wspólnotę modlitewną Lectio Divina – „Betania”. Założyciel Wspólnoty Małżeństw „Szalom”. Publikuje codzienne rozważania do Ewangelii na swoim kanale na Youtube.

29.04.2023

Dobry Zakątek

Słowackiego 8, Konstancin – Jeziorna

Bezpłatne wejściówki na stronie: www.dobryzakatek.org

Plan wydarzenia


Harmonogram dnia skupienia:

10:00 – modlitwa wprowadzająca

10:30 – I konferencja

11:30 – przerwa kawowa

12:00 – II konferencja + modlitwa

13:30 – przerwa obiadowa

14:00 – spowiedź

15:30– Msza Święta z homilią

16:30 – zakończenie


Dobry Zakątek – Dom Rekolekcyjny


Miejsce oczekuje na akceptację administratora DEOmeo. Treść pozostaje niewidoczna dla odwiedzających.


Dobry Zakątek – Dom Rekolekcyjny ( 778277964 )


Informacje szczegółowe

Wyświetleń: 6