Maryja - nasza najskuteczniejsza ochrona!
...nie moja, lecz Twoja Wola niech się Stanie! [Łk 22,42]

NAJŚWIĘTSZE SERCE (777921472)

Rozpoczęcie: 18 lutego 2020 o 14:35.
Lokalizacja: Kino Kijów.

Dla sióstr zakonnych Dla świeckich konsekrowanych Dla młodzieży Dla wszystkich Dla rodzin Dla kobiet Dla mężczyzn Dla małżeństw Dla dzieci Dla kapłanów Dla prezbiterów i diakonów


Opis wydarzenia


ZOBACZ ZWIASTUN

Żyjemy w czasach, gdy nienawiść zyskuje coraz większą siłę w relacjach międzyludzkich; Serce Jezusa zostało odrzucone i „zamrożone” przez egoizm, kłamstwo i ignorancję. Tym filmem chcemy pokazać siłę wszechmocnej miłości wcielonej w ludzkie serce, gotowe się poświęcić dla naszego szczęścia.

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych Objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, Świętej Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus Objawił Jej Swoje… Serce i Przekazał 12 Obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić. Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka Świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus Objawił, jak Wielką Miłością Przepełnione Jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc Cudów Eucharystycznych. To tam na Hostii Zmaterializowały się Cząstki Najświętszego Serca. 


Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji Święte Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100. rocznica zawierzenia losów naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Miało to miejsce 27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze w czasie, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. W związku z tym Aktem Oddania papież Benedykt XV przysłał list, w którym napisał: „Nic stosowniejszego nie mogliście podjąć celem naprawienia zła naszych czasów, jak ulegając zachętom papieskim ojczyznę Waszą poświęcić Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Jego kult Święty w narodzie rozszerzać coraz więcej i więcej”. Wcześniej, bo w 1899 roku papież Leon XIII poświęcił Najświętszemu Sercu całą ludzkość. 

ZAPRASZAMY!

Kino Kijów


KINO KIJÓW to nowoczesne kino z tradycją, w ofercie którego znajduje się pięć profesjonalnie wyposażonych sal. To także centrum rozrywki – oprócz filmów można zobaczyć kabarety, transmisje oper LIVE HD, koncerty, spektakle teatralne. Tutaj odbywają się konferencje, kongresy szkolenia oraz spotkania biznesowe. Jest to jeden z głównych obiektów festiwalowych Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Festiwalu Filmów Niezależnych OFF CAMERA oraz gospodarz Festiwalu Filmów Dziecięcych.

 SALE KINOWE: 

Duża Sala to największa i najlepsza sala kinowa w mieście, aż 828 wygodnych foteli, najwyższa cyfrowa jakość dźwięku i obrazu, kino trójwymiarowe, klimatyzacja oraz ogromny ekran o powierzchni 180 m2. 

Studio 1 oraz Studio 2 to wyjątkowo nastrojowe i kameralne sale, to również niebagatelny repertuar, najlepsze i najbardziej wyszukane propozycje filmowe: kino artystyczne, kino dla najmłodszych, a także seanse VIP i spotkania zamknięte organizowane na życzenie widza. Sale liczą 31 oraz 37 miejsc. 

Sala Klubowa to nastrojowe oświetlenie, bar oraz przestrzeń, którą można dowolnie kształtować, to idealne miejsce na wszelkiego rodzaju spotkania, szkolenia, prezentacje i kameralne imprezy. 

Sala Kameralna – sala wykorzystywana do projekcji filmowych, konferencji i spotkań festiwalowych, może pomieścić 22 osoby. 

Dodatkowo nasi Goście mają do dyspozycji: 

Filmową Cafe – miękkie fotele, klimatyzacja, nastrojowe oświetlenie i muzyka filmowa tworzą wyjątkową atmosferę tego miejsca. Do tego wspaniały obraz pulsującego życiem miasta za oknem. Każdy gość może spróbować wyśmienitej świeżo parzonej zmielonej kawy, skosztować jednego z nietypowych deserów lub zaskakujących alkoholowych trunków.  

Foyer kina – przestronne miejsce nadające się zarówno pod instalację stanowisk wystawienniczych, rozstawienie stołów cateringowych czy wykorzystanie jako sali tanecznej.

Informacje szczegółowe

  • Adres: Kraków, ul. Al. Krasińskiego 34, 30-101, woj. małopolskie
  • Telefon: 603 100 645, 503 021 901
  • E-mail: manager@apollofilm.pl
  • WWW: http://www.kijow.pl/

Mapa

Rafael Media Sp. z o.o.


Misją RAFAEL FILM jest tworzenie i wspieranie obrazów,

których scenariusz oparto o wartości ewangeliczne.

Chociaż głównym polem naszej działalności jest dystrybucja filmowa, to zajmujemy się również produkcją oraz wsparciem medialnym filmów chrześcijańskich. 

Zapraszamy parafie, szkoły, wspólnoty, które chciałyby zorganizować legalny pokaz filmu w swojej parafii, szkole, domu kultury do zapoznania się z tytułami, które dzięki nam stały się dostępne dla polskiego widza – zakładka Nasze filmy.

Informacje szczegółowe

Wyświetleń: 4