Dla wszystkich
(…) Po II Wojnie Światowej Świątynię odnowiono, by dalej służyła wiernym. W 1957 r., ze względu na rozległość Parafii, wydzielono nową, samodzielną Placówkę Duszpasterską w Trębaczewie. W latach 1983-1986 wzniesiono cztery terenowe Kaplice Duszpastersko – Katechetyczne: w Bobrownikach, Koloni Lisowice, Raciszynie i Zalesiakach. Rok 1995 przynosi nową Parafię w samym Działoszynie.
Przyjmuje się, że Kościół w Działoszynie istniał już w XIV wieku. Z XV wieku pochodzi informacja, że miał Tytuł Świętej Marii Magdaleny. Jest to budowla w stylu późnobarokowym. Posiada prostokątną Nawę z węższym Prezbiterium, zamkniętym prostą ścianą. Wnętrze świątyni zdobi pięć Ołtarzy:
Pod XVIII Wieczną Amboną znajduje się, również z tego wieku, nagrobna tablica Rozalii Męcińskiej. W zewnętrznej ścianie Kościoła wmurowano tablicę upamiętniającą 30 Poleską Dywizję Piechoty, która we wrześniu 1939 walczyła na tych terenach.
2 października 1881 roku, mała grupka mężczyzn spotkała się w piwnicy Kościoła Najświętszej Marii Panny na alei Hillhouse w New Haven, stanie Connecticut.
Z inicjatywy Proboszcza, 29-letniego Księdza Michaela McGivneya, mężczyźni ci założyli stowarzyszenie bratnie, które później stało się największą w świecie Katolicką, rodzinną Organizacją Bratnią. Znajdowali oni siłę w solidarności, poczucie bezpieczeństwa w jednomyślności i wspólnemu oddaniu się Świętej Sprawie: przysięgali bronić swojej Ojczyzny, Rodziny i Wiary…
Łączył ich ideał Krzysztofa Kolumba, odkrywcy Ameryk, który przywiózł chrześcijaństwo do Nowego Świata. Osiągnęli swój cel, gdy 29 marca 1882 roku została zalegalizowana organizacja Rycerzy Kolumba. To byli pierwsi Rycerze Kolumba.
Rycerze Kolumba są Katolicką, bratnią, organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy.
Historia Zakonu wskazuje na proroczą Wizję Księdza McGivneya, który 31 października 2020 roku został beatyfikowany w katedrze Świętego Józefa w Hartford, w stanie Connecticut. Wizja Księdza McGivneya przyczyniła się do stworzenia Organizacji, która stała się wiodącą Katolicką, Bratnią Organizacją wzajemnej pomocy na świecie.
Wyświetleń: 6