Maryja - nasza najskuteczniejsza ochrona!
...nie moja, lecz Twoja Wola niech się Stanie! [Łk 22,42]

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ z GUADALUPE (777826090)

Rozpoczęcie: 4 września 2019 o 18:00.
Zakończenie: 15 września 2019 o 18:00.

Dla wszystkich


Opis wydarzenia


Cena 3900 zł + 1100 USD

cena przy grupie 45-50 osób
Cena 3900 zł + 1200 USD
Cena przy grupie 35 – 44 osób

Plan wydarzenia


DZIEŃ 1: Przylot do Meksyku

Przylot do Meksyku, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 2: Miasto Meksyk: Plac 3 Kultur - Bazylika Guadalupe – Teotihuacan

Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z górnych kaplic. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – ‘miejsca, gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę, oddalonego o 48 km od stolicy. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian będące na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków - obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3: Miasto Meksyk: Zocalo, Muzeum Antropologii i Historii – City Tour; Xochimilco

Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało się centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropologia. Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Po południu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe – Msza Święta i czas wolny na osobista modlitwę. Przejazd do Xochimilco, w której to znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiadokolacja na łodziach. Powrót do hotelu i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 4: Queretaro

Śniadanie. Przejazd do Queretaro, miasta wpisanego w 1996 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: Convento de la Santa Cruz, klasztor franciszkański, pierwsze kolegium misjonarzy w Ameryce, w ogrodzie, którego można obejrzeć drzewo, które ma kolce w kształcie krzyża, XVIII-wieczny kościół i dawny klasztor św. Franciszka, barokowe kościoły Santa Clara i Santa Rosa de Viterbo, dawny klasztor św. Augustyna, XVIII-wieczny akwedukt. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEN 5: Tenengo - Cholula - Tonantzintla – Puebla

Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenengo del Aire, prowadzonym przez polskich Pallotynów. Przejazd i wizyta w miasteczku, Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla - pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów" - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata". Kolacja i nocleg w Puebla.

DZIEŃ 6: Puebla – Taxco

Śniadanie. Wyjazd do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny i byłej rezydencji Cortesa. Wizyta w miejscowej katedrze z unikalnymi XVII-wiecznymi freskami japońskiego malarza, spacer po głównym rynku, oglądanie z zewnątrz pałacu konkwistadora Hernana Korteza - budowli o cechach warownych, kryjącej tajemnicze labirynty. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra". Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

DZIEŃ 7: Cacahuamilpa - Taxco

Sniadanie. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Kolacja i nocleg w Taxco.

DZIEŃ 8: Taxco – Acapulco

Śniadanie. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku", kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 9-10: Acapulco

Odpoczynek all-inclusive w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco.

DZIEŃ 11: Acapulco - Miasto Meksyk

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój Vista Hermosa i obiad w Hacjendzie Korteza. Przejazd do miasta Meksyk, wizyta w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, Msza Święta. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 12: Przylot do Europy

Powrót do Polski.

CENA ZAWIERA:

- hotele 4-5*, według lokalnej kategorii

- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

- napiwki w hotelach i restauracjach

- transfery i transport klimatyzowanym autobusem

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- codzienne Msze Święte

- przewodnika-pilota po polsku w części objazdowej

- ubezpieczenie II filar TFG

- ubezpieczenie podstawowe koszty leczenia do 40 000 Euro, NNW 15 000 zł, Bagaż 1000 zł, (jest możliwość zwiększenia kosztów ubezpieczenia za dodatkową opłatą.)

CENA NIE ZAWIERA:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive

- dopłata do pokoju jednoosobowego 320 USD

- ubezpieczenia dobrowolnego od kosztów rezygnacji z pielgrzymki 250zł

  a przy chorobach przewlekłych 550zł – ubezpieczenie musi być zawarte do 5 dni

  od pierwszerj wpłaty zaliczki i jest ważne do dnia wyjazdu

- ubezpieczenia od chorób przewlekłych 17zł dzienie

Płatności

Gabriel Mir Monika Zawadzka

Ul. Derkaczy 69 m 2

04-963 Warszawa

Bank Pekao S.A.

Konto Złotówkowe

PL 85 1240 1095 1111 0010 8604 7909

Konto Dolarowe

USD 06 1240 1095 1787 0010 8604 8414


Biuro Gabriel Mir posiada wszelkie zezwolenia potrzebne do prowadzenia działalności:

Zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego o nr 1954

Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej na państwa europejskie i pozaeuropejskie

Przedmiotem gwarancji jest:

pokrycie kosztów powrotu klientów z imprezy turystycznej do miejsca wyjazdu lub planowanego powrotu w wypadku gdzy Wnioskodawca wbrew obowiązkowi nie zapewnia tego powrotu

pokrycie zwrotu wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imp-rezę turystyczną w wypadku gdy z przyczyn dotyczących Wnioskodawcy lub osób które działają w jego imieniu impreza turystyczna nier zostanie zrealizowana

pokrycie zwrotu części wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną, odppowiadającą części imprezy turystycznej, która nie zostanie zrealizowana z przyczyn dotyczących Wnioskodawcy lub osób które działają w Jego imieniu stosownie do ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. O usługacgh turystycznych.

Biuro Gabriel Mir odprowadza obowiązkowe składki za każdego Podróżnego do II Filaru Ubezpieczeniowego – TFG.

 

Bazylika Matki Bożej z Guadalupe w MeksykuBazylika Matki Bożej z Guadalupe – rzymskokatolicki kościół, bazylika mniejsza i narodowe sanktuarium Meksyku położone w północnej części miasta Meksyk. Świątynia została zbudowana niedaleko wzgórza Tepeyac, gdzie jak głoszą przekazy, Matka Boża z Guadalupe objawiła się świętemu Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi.

Informacje szczegółowe

  • Adres: Meksyk

Mapa

Gabriel Mir


Nasza firma oferuje:

  • organizowanie pielgrzymek krajowych i zagranicznych
  • usługi turystyczne krajowe i zagraniczne
  • pośredniczenie na zlecenie klientów w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych
  • wydawnictwo i rozprowadzanie książek
  • wydawnictwo i rozprowadzanie płyt CD
  • dewocjonalia

 

Jestem zawodowym kierowcą. Do Medziugorja jeżdżę od ponad 15 lat. Pomagam także w organizacji innych pielgrzymek zagranicznych i krajowych. W Polsce najczęściej i najchętniej bywam w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach k/Rypina, w woj. kujawsko-pomorskim. Mogę jednak zorganizować pielgrzymki, do różnych innych Sanktuariów Maryjnych w Polsce. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

 
Oprócz organizacji pielgrzymek prowadzę sprzedaży płyt i książek o tematyce religijnej, a także sprzedaży dewocjonaliów. 

 
Wszystkich pragnących skorzystać z usług mojej Firmy, proszę o kontakt. 

 
Piotr Zawadzki

Informacje szczegółowe

Wyświetleń: 64