Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]


Tydzień Życia i Wolności (778181982)

Rozpoczęcie: 12 czerwca 2021 o 17:00.
Lokalizacja: Kraków.

Dla wszystkich Dla rodzin Dla małżeństw Dla dzieci


Opis wydarzenia


Czas na Tydzień Życia i Wolności!

Coroczny Marsz dla Życia i Rodziny od zawsze gromadził tysiące Polaków, którzy cenią wartości Życia, Rodziny, Tradycji i Wiary. W tym roku 13 czerwca znów spotkamy się razem.
Jednak tegoroczny Marsz to nie jedyne wydarzenie, na które zapraszamy! Poprzedzi go trwający od poniedziałku do soboty, czyli w dniach 7-12 czerwca, Tydzień Życia i Wolności!

Dlaczego potrzebujemy Tygodnia Życia i Wolności?

Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami. W wielu aspektach życia ograniczone zostały nasze podstawowe prawa i wolności. Systematycznie rugowana jest rola Kościoła i Wiary w społeczeństwie, zaniża się poziom polskiej edukacji, a nasza gospodarka ma się coraz gorzej.

Tydzień Życia i Wolności jest potrzebny każdemu z nas! W jego trakcie najlepsi eksperci debatować będą na temat zmian, które muszą się dokonać, abyśmy wreszcie wrócili do normalności!

Plan wydarzenia


Sześć dni kongresu, podczas których wystąpi ponad 50 naukowców, publicystów i dziennikarzy, poświęcono sześciu zagadnieniom kluczowym dla funkcjonowania społeczeństwa z konserwatywnej i wolnościowej perspektywy. Tydzień Życia i Wolności w poniedziałek 7 czerwca zainauguruje panel #Kościół.

W ramach panelu na żywo transmitować będziemy 100. Jubileuszowe wydanie programu „Ja Katolik”, które poprowadzą red. Krystian Kratiuk i red. Paweł Chmielewski. Niebawem ujawnimy osobę gościa specjalnego, którego ugoszczą oni na antenie.

Już we wtorek 8 czerwca odbędzie się natomiast panel #Edukacja. To wydarzenie, podobnie jak dzień wcześniej #Kościół, odbędzie się w Krakowie.

Od środy 9 czerwca Tydzień Życia i Wolności gościć będzie w Warszawie. Ten dzień poświęcony ma być #Gospodarce. Z kolei w czwartek 10 czerwca w panelu #PrawaiWolności z udziałem wielu znanych nazwisk odbędzie się m.in. debata o prawach i wolnościach obywatelskich w dobie tzw. pandemii koronawirusa. Zdecydowanej ocenie prawnej i etycznej poddane zostaną m.in. wszystkie rządowe rozporządzenia, wprowadzane od zeszłego roku.

W piątek 11 czerwca zaprosimy Państwa do obejrzenia panelu #Zdrowie. Podczas niego dojdzie do debaty o społecznych i medycznych skutkach działań, jakie rząd Zjednoczonej Prawicy podjął pod sztandarem walki COVID-19. Pośród głosów pochodzących od ekspertów i dziennikarzy śledzących tę tematykę z pewnością nie zabraknie tych wyrażanych przez niepokornych lekarzy, których w ostatnich miesiącach próbowano uciszać za pomocą rozmaitych nacisków i postępowań.

Tydzień Życia i Wolności powróci do Krakowa w sobotę 12 czerwca. Dzień ten przebiegnie pod hasłem #ProLife, które w dobie pandemii zaczyna nabierać szerszego niż dotychczas wydźwięku. Nie chodzi tu tylko o słynne już orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku, które ograniczyło prawne możliwości legalnych egzekucji na nienarodzonych.

Organizatorzy chcą bowiem mówić także o opiece nad najsłabszymi oraz o formowaniu sumień dzieci i młodzieży w dobie coraz bardziej hałaśliwej i wulgarnej propagandy skrajnej lewicy, która od akceptacji dla aborcji przechodzi płynnie do deptania kolejnych fundamentalnych praw i wolności tych, którym dane już było się narodzić.

Czy tam właśnie kryją się źródła ideologicznej i medialnej eskalacji społecznego klimatu strachu, czego świadkami byliśmy wielokrotnie od wiosny 2020 roku?

W związku z ograniczeniami nakładanymi na wydarzenia o charakterze kongresowym, wszystkie panele tematyczne będą transmitowane na żywo za pośrednictwem naszej telewizji PCh24TV. Początek wydarzenia już w poniedziałek 7 czerwca o godz. 17:00.

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie wydarzenia: TydzienZycia.pl (wystarczy kliknąć tutaj, aby przejść do strony).
KrakówMiasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce nad Wisłą.
Kraków przez stulecia był stolicą Polski, siedzibą władzy królewskiej i Kościelnej. W tym mieście tradycja i historia mają ogromne znaczenie – Kościoły, Klasztory i inne Obiekty Sakralne stanowią jeden z głównych elementów tworzących jego zabytkowy charakter. Religia jest integralną częścią historii i zbiorowej tożsamości Polaków. Na zabytkowej mapie Krakowa widnieje obecnie około 360 zabytkowych Kościołów, w większości o niewątpliwym znaczeniu historycznym. Najbardziej znanymi są między innymi:

 • Bazylika Archikatedralna(Parafia Archikatedralna Świętego Stanisława Biskupa Męczennika i Świętego Wacława)
 • Kościół Mariacki(Parafia pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny)
 • Kościół Świętej Barbary
 • Kościół Świętego Wojciecha
 • Kościół Świętej Anny
 • Bazylika Franciszkanów(Klasztor i Bazylika Franciszkanów Świętego Franciszka z Asyżu)
 • Kościół Świętego Krzyża
 • Kościół Świętego Andrzeja
 • Kościół Świętych Piotra i Pawła
 • Kościół Pijarów pod Wezwaniem Przemienienia Pańskiego
 • Kościół Świętego Marka
 • Kościół Świętego Jana Chrzciciela i Świętego Jana Ewangelisty
 • Kościół Świętego Marcina

Informacje szczegółowe

 • Adres: Kraków, woj. małopolskie

Mapa

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi ( 777948459 )


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie z inspiracji działających na całym świecie Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Inicjatorami powstania organizacji byli m.in. Leonard Przybysz, Sławomir Olejniczak, Sławomir Skiba i Arkadiusz Stelmach. Dwa lata później, w listopadzie 2001 roku został powołany do życia Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi.


Działalność i inicjatywy

Nasza działalność jest w całości finansowana z datków Dobrodziejów Stowarzyszenia i Instytutu. Kontaktujemy się z naszymi Przyjaciółmi na różne sposoby – poprzez kampanie mailingowe, e-mailingowe, media społecznościowe oraz osobiście na spotkaniach w miastach i miasteczkach całego kraju, a także przy okazjach specjalnych, jak np. coroczny Kongres Konserwatywny czy Kongres Apostołów Fatimy zorganizowany w 2017 roku w Krakowie.
W roku 2002 w trosce o Chrześcijańskie dziedzictwo Europy, Instytut Księdza Piotra Skargi wraz z zaprzyjaźnionymi organizacjami katolików świeckich z Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii i Austrii powołał Federację Pro Europa Christiana z siedzibą w Strasburgu, której celem jest promowanie Chrześcijańskich wartości i zasad moralnych wśród narodów Europy, a w szczególności wśród młodzieży.
W momencie powstania Stowarzyszenia byliśmy jedyną organizacją katolików świeckich w Polsce, która postawiła sobie za cel organizowanie publicznych kampanii w obronie zasad cywilizacji Chrześcijańskiej, a przede wszystkim małżeństwa i rodziny. (Z naszymi akcjami można zapoznać się w dziale: Kampanie). Od tego czasu przeprowadziliśmy już ponad 2000 różnego typu akcji: pikiet, konferencji, protestów, które miały za zadanie obudzić sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę zasad Chrześcijańskich w życiu publicznym.
W ramach swojej działalności wydajemy pisma, m.in. „Przymierze z Maryją” – największe nieodpłatnie dostępne Chrześcijańskie czasopismo w Polsce, ukazujące się co dwa miesiące w nakładzie ponad 300 tysięcy egzemplarzy. „Polonia Christiana” to z kolei magazyn opinii, gromadzący głosy uznanych katolickich i konserwatywnych publicystów, takich jak Grzegorz Braun, Andrzej Pilipiuk, prof. Grzegorz Kucharczyk czy kardynał Raymond Leo Burke.
Chcąc trafić do jeszcze szerszego grona odbiorców, w marcu 2012 roku otworzyliśmy portal informacyjny PCh24.pl. Pierwszym redaktorem naczelnym został Piotr Doerre. Od listopada 2017 roku tę funkcję sprawuje red. Krystian Kratiuk. Na portalu możemy regularnie czytać artykuły uznanych publicystów konserwatywnych i katolickich, m.in. prof. Jacka Bartyzela, prof. Roberta de Mattei, dr. Bartłomieja Grysy, dr. Marcina Jendrzejczaka, Pawła Chmielewskiego, Tomasza Cukiernika, Bogdana Dobosza czy Łukasza Karpiela.

Informacje szczegółowe

Kontakt z Organizatorem

 • Telefon: +48 12 423 44 23
 • E-mail: SKCH@PIOTRSKARGA.PL

Wyświetleń: 8

<
SKLEPIK