Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Duch Święty Pocieszyciel i Duch Prawdy, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Pan Jezus w Hostii Przenajświętszej Ukryty, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]

PRZYJMUJMY W SPOSÓB GODNY PANA JEZUSA CHRYSTUSA UKRYTEGO W PRZENAJŚWIĘTSZEJ KOMUNII - TYLKO NA KOLANACH I DO UST...


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (778179809) - edytuj

Rozpoczęcie: 3 czerwca 2021 o 9:00.
Zakończenie: 3 czerwca 2021 o 19:00.

Dla młodzieży Dla wszystkich Dla dzieci


Opis wydarzenia


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało to Uroczystość Liturgiczna w Kościele Katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po Oktawie Zesłania Ducha Świętego. Jest Świętem Nakazanym.

Po raz pierwszy Uroczystość obchodzona była w Leodium w 1246, a w 1317 ustanowiona jako Święto dla całego Kościoła. W Polsce Zostało Wprowadzone przez Biskupa Nankiera na synodzie w Krakowie w 1320. Zewnętrzną formę Święta stanowią Procesje prowadzone do czterech Ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest Monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie udzielane jest Uroczyste Błogosławieństwo Sakramentalne.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kraków – Łagiewniki ( 777821267 )


Informacje szczegółowe

Wyświetleń: 6

<
KAPLICZKI
DOMOWE