Maryja - nasza najskuteczniejsza ochrona!
Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech się Stanie! [Łk 22,42]


,,Wyrwani z Niewoli” (777869420)

Rozpoczęcie: 11 grudnia 2019 o 19:00.
Lokalizacja: Dom Diecezjalny TABOR.

Dla młodzieży Dla wszystkich Dla kapłanów


Opis wydarzenia


 Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na świadectwo i koncert grupy „Wyrwani z Niewoli”. Spotkanie odbędzie się na dużej auli DD TABOR w Rzeszowie. Wstęp wolny.

Dom Diecezjalny TABORDom jest miejscem troski o człowieka jako osoby, odpowiadając na jego potrzeby doczesne jak i duchowe.
Zapraszamy do przeżywania w naszym Domu rekolekcji zorganizowanych i indywidualnych, różnego rodzaju szkoleń, warsztatów i seminariów.

TABOR jest dobrym miejscem na rekolekcje i spotkania wspólnot. Dysponuje dużym zapleczem pomieszczeń, sal konferencyjnych, auli i urokliwym ogrodem. Do tej pory przez rekolekcje, dni skupienia oraz różne wydarzenia odwiedziło nas wiele grup liczących od ok. 20 do nawet 400 osób.
Na rekolekcjach i spotkaniach byli u nas m.in. o. Henrique Porcu i o. Antonello Cadeddu, ks. Piotr Pawlukiewicz, Mary Wagner, Witek Wilk, Marcin Zieliński,  ks. Rafał Jarosiewicz, Marcin Jakimowicz, Leszek Dokowicz, o. Józef Witko OFM, ks. Marian Rajchel, Joanna Bątkiewicz-Brożek.

Zapraszamy do naszego Domu:

 • Każdego, na wszystkie wydarzenia organizowane przez Dom i Wspólnoty TABORu: rekolekcje, warsztaty, seminaria, konferencje;
 • Kandydatów do bierzmowania na weekendowe rekolekcje i dni skupienia;
 • Maturzystów na rekolekcje przedmaturalne;
 • Księży na rekolekcje kapłańskie, dni skupienia, kongregacje oraz spotkania okolicznościowe (zjazdy rocznikowe);
 • Młodzież z różnych Ruchów i Stowarzyszeń na szkolenia, kursy, rekolekcje formacyjne;
 • Wszystkich, którzy chcieliby w wybrany przez siebie sposób, wykorzystać to miejsce dla swojej formacji, w uzgodnieniu z Kierownikami Domu.

Informacje szczegółowe

 • Adres: Rzeszów, ul. Połonińska 25, 35-082, woj. podkarpackie
 • Telefon: 533 833 399, 570 345 210
 • E-mail: recepcja@tabor.rzeszow.pl
 • WWW: http://tabor.rzeszow.pl

Mapa

Ruch Światło – Życie Diecezji Rzeszowskiej


W Ruchu Światło-Życie nad wyraz ważną pozycję przypisuję się Niepokalanej. 11 czerwca 1973 w Krościenku nad Dunajcem kardynał Karol Wojtyła zawierzył wspólnotę ruchu Matce Kościoła.

Jesteśmy niezwykle przywiązani do liturgii oraz do Słowa Bożego. Członkowie Ruchu Światło-Życie praktykują tzw. „namiot spotkania” (patrz Wj 33,7n). Jest to sposób modlitwy polegający na zostawieniu na chwilę wszystkich naszych spraw i poświęceniu się medytowaniu nad Słowem Bożym. Ogromną uwagę przywiązujemy do Eucharystii i to nie tylko tej niedzielnej, bo ona jest naszym źródłem i szczytem. Modlimy się też Liturgią Godzin. 

Bardzo dobrze tę postawę wyraża symbol naszego Ruchu – foska. Składa się z dwóch greckich słów: ΦΩΣ (Fos – światło) i ΖΩΗ (Zoe – życie). Światło, jakim jest Słowo Boga, chcemy wcielać w nasze życie. Do tego wyrazy te są ułożone w znak krzyża i połączone literą Ω, która oznacza Ducha Świętego, bo żyć światłem Ewangelii można, tylko poddając się Duchowi i dźwigając swój krzyż.

 

Informacje szczegółowe

 • Telefon: 695 571 895
 • E-mail: ogloszenia@rzeszow.oaza.pl

Wyświetleń: 8