Maryja - nasza najskuteczniejsza ochrona!
...nie moja, lecz Twoja Wola niech się Stanie! [Łk 22,42]

,,Wyrwani z Niewoli” (777869420)

Rozpoczęcie: 11 grudnia 2019 o 19:00.
Lokalizacja: Dom Diecezjalny TABOR.

Dla młodzieży Dla wszystkich Dla kapłanów


Opis wydarzenia


 Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na świadectwo i koncert grupy „Wyrwani z Niewoli”. Spotkanie odbędzie się na dużej auli DD TABOR w Rzeszowie. Wstęp wolny.

Dom Diecezjalny TABORDom jest miejscem troski o człowieka jako osoby, odpowiadając na jego potrzeby doczesne jak i duchowe.
Zapraszamy do przeżywania w naszym Domu rekolekcji zorganizowanych i indywidualnych, różnego rodzaju szkoleń, warsztatów i seminariów.

TABOR jest dobrym miejscem na rekolekcje i spotkania wspólnot. Dysponuje dużym zapleczem pomieszczeń, sal konferencyjnych, auli i urokliwym ogrodem. Do tej pory przez rekolekcje, dni skupienia oraz różne wydarzenia odwiedziło nas wiele grup liczących od ok. 20 do nawet 400 osób.
Na rekolekcjach i spotkaniach byli u nas m.in. o. Henrique Porcu i o. Antonello Cadeddu, ks. Piotr Pawlukiewicz, Mary Wagner, Witek Wilk, Marcin Zieliński,  ks. Rafał Jarosiewicz, Marcin Jakimowicz, Leszek Dokowicz, o. Józef Witko OFM, ks. Marian Rajchel, Joanna Bątkiewicz-Brożek.

Zapraszamy do naszego Domu:

 • Każdego, na wszystkie wydarzenia organizowane przez Dom i Wspólnoty TABORu: rekolekcje, warsztaty, seminaria, konferencje;
 • Kandydatów do bierzmowania na weekendowe rekolekcje i dni skupienia;
 • Maturzystów na rekolekcje przedmaturalne;
 • Księży na rekolekcje kapłańskie, dni skupienia, kongregacje oraz spotkania okolicznościowe (zjazdy rocznikowe);
 • Młodzież z różnych Ruchów i Stowarzyszeń na szkolenia, kursy, rekolekcje formacyjne;
 • Wszystkich, którzy chcieliby w wybrany przez siebie sposób, wykorzystać to miejsce dla swojej formacji, w uzgodnieniu z Kierownikami Domu.

Informacje szczegółowe

 • Adres: Rzeszów, ul. Połonińska 25, 35-082, woj. podkarpackie
 • Telefon: 533 833 399, 570 345 210
 • E-mail: recepcja@tabor.rzeszow.pl
 • WWW: http://tabor.rzeszow.pl

Mapa

Ruch Światło – Życie Diecezji Rzeszowskiej


W Ruchu Światło-Życie nad wyraz ważną pozycję przypisuję się Niepokalanej. 11 czerwca 1973 w Krościenku nad Dunajcem kardynał Karol Wojtyła zawierzył wspólnotę ruchu Matce Kościoła.

Jesteśmy niezwykle przywiązani do liturgii oraz do Słowa Bożego. Członkowie Ruchu Światło-Życie praktykują tzw. „namiot spotkania” (patrz Wj 33,7n). Jest to sposób modlitwy polegający na zostawieniu na chwilę wszystkich naszych spraw i poświęceniu się medytowaniu nad Słowem Bożym. Ogromną uwagę przywiązujemy do Eucharystii i to nie tylko tej niedzielnej, bo ona jest naszym źródłem i szczytem. Modlimy się też Liturgią Godzin. 

Bardzo dobrze tę postawę wyraża symbol naszego Ruchu – foska. Składa się z dwóch greckich słów: ΦΩΣ (Fos – światło) i ΖΩΗ (Zoe – życie). Światło, jakim jest Słowo Boga, chcemy wcielać w nasze życie. Do tego wyrazy te są ułożone w znak krzyża i połączone literą Ω, która oznacza Ducha Świętego, bo żyć światłem Ewangelii można, tylko poddając się Duchowi i dźwigając swój krzyż.

 

Informacje szczegółowe

 • Telefon: 695 571 895
 • E-mail: ogloszenia@rzeszow.oaza.pl

Wyświetleń: 4