Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski Bóg Ojciec Sędzia Sprawiedliwy, Pan Jezus Miłosierny, Matka Boża Królowa Polski

...nie moja, lecz Twoja Wola niech Się Stanie! [Łk 22,42]


XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży. Pomóż Ocalić Życie Bezbronnemu. (778081273)

Rozpoczęcie: 12 stycznia 2021 o 18:00.
Zakończenie: 25 marca 2021 o 6:00.
Lokalizacja: Polska.

Dla młodzieży Dla dzieci


Opis wydarzenia


Konkurs Pomóż Ocalić Życie Bezbronnemu zachęca młodzież do refleksji nad wartością Życia i Godnością Człowieka. 

TRZY PRZEDZIAŁY WIEKOWE:

 • SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 4–6 
 • SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 7–8
 • SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

Konkurs, który uratował Życie Dziecka: Nastolatki z Żelechowa nakręciły film konkursowy pt. Wzór. Jego bohaterami są skłóceni małżonkowie. Mąż jest żołnierzem i wyjeżdża na misję pokojową, zanim zdąży się dowiedzieć, ze jego żona jest w ciąży. Kilka tygodni później kobieta odkrywa, ze choruje na białaczkę i musi wybierać, która walka będzie priorytetowa – o nią czy o dziecko. Po tym jak film nastolatków trafił do internetu, odezwała się do nich pewna mama z Białegostoku. Powiedziała, ze dzięki niemu nie zdecydowała się na aborcje.
Forma: Ołówek, pastele, akwarele, farby olejne, wydzieranki, wyklejanki, prace przestrzenne, strony internetowe, prezentacje multimedialne, filmy, teksty piosenek, teledyski, gry komputerowe.
Patron – Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Nazywany „Obrońcą Kołyski”. Mówił, że „Zadaniem Kościoła jest nie tylko teoretyczne głoszenie Świętości Życia, Prawa do Życia Nienarodzonych, lecz także praktyczna Obrona tego Prawa”. Pomagał finansowo i organizacyjnie samotnym matkom i młodym dziewczynom w ciąży. Przygotowywał paczki żywnościowe i wyprawki niemowlęce, Rozdawał lekarstwa. Był Duszpasterzem służby zdrowia. 

Zapraszamy do wzięcia udziału!

Więcej informacji u organizatora lub na stronie internetowej Pro – life.

PolskaPolska jst to państwo w Europie Środkowej położone między Morzem Bałtyckim na północy, a Sudetami i Karpatami na południu. Od północy Polska graniczy z Obwodem Kaliningradzkim – Rosją i Litwą, od wschodu z Białorusią i Ukrainą, od południa ze Słowacją i Czechami, od zachodu z Niemcami. 

Powierzchnia Polski wynosi 312 696 km². Zamieszkiwana przez 37 672 367 ludzi. Polska podzielona jest na 16 województw. Jej największym miastem i jednocześnie stolicą jest Warszawa. Inne metropolie to Rzeszów, Lublin, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Łódź, Poznań, Wrocław, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, Olsztyn, Białystok

Informacje szczegółowe

 • Adres: Polska

Mapa

Pro – life. Polska ( 777861132 )


Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 roku w Krakowie. Misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju.
Od 20 lat realizują misję poprzez edukację w zakresie postaw pro-life. Warunkiem uznania godności każdego nienarodzonego dziecka i przyznania mu bezwarunkowego prawa do życia, jest właśnie edukacja.

Chronimy życie każdego człowieka na każdym etapie jego rozwoju.

Oprócz troski o szacunek dla każdego poczętego dziecka, celem jest świadczenie adekwatnej pomocy samotnym matkom i ojcom oraz rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Rozpoznają, że coraz większą potrzebą jest też towarzyszenie osobom starszym, często schorowanym, cierpiącym, samotnym. Warunkiem trwałej zmiany postaw społecznych jest modlitwa i podejmowanie konkretnych działań edukacyjnych i pomocowych.

Do tego dzieła zapraszamy Przyjaciół i Darczyńców Stowarzyszenia, dzięki którym prawdę o godności człowieka usłyszały już miliony ludzi.

Informacje szczegółowe

 • Imię i nazwisko: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
 • Telefon: 124210843
 • E-mail: biuro@pro-life.pl
 • WWW: http://www.pro-life.pl

Kontakt z Organizatorem

 • Osoba kontaktowa: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
 • Telefon: 124210843
 • E-mail: biuro@pro-life.pl

Wyświetleń: 21